18mai2012

Stort sett en rolig julehelg i Eidsberg

Foto: Glenn Thomas NilsenFoto: Glenn Thomas Nilsen

Været har skapt litt problemer i julen, men ellers har julehelgen stort sett gått rolig for seg i Eidsberg.

Søndag kveld forsøkte en gjeng "rånere" å gjennomføre en liten demonstrasjon i Jernbanegaten mot nattestengingen i helgene, men politiet var raskt på plass og det hele skal ha roet seg.

Politiet forteller om mye folk på utestedene i både Mysen og Askim søndag kveld, men det gikk rolig for seg. En mann i 30-årene fra Romerike ble anmeldt for drikking på offentlig sted.

Innbrudd i firmabiler
En ansatt i et rørleggerfirma som holder til i Moreneveien på Slitu oppdaget mandag ettermiddag at det har vært innbrudd i to firmabiler i løpet av julen.

Tyven(e) har knust vinduer for å ta seg inn i bilene. Det er foreløpig uvisst hva som er stjålet.

Les også: Togstans og strømbrudd

MysenPosten er en lokal nettavis for Eidsberg/Mysen, startet i 2010.

Utgiver: NewsLink | Ansvarlig redaktør: Adrian Sellstrøm
ISSN: 1892-7181 | Copyright © 2010-2012

TIPS: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.