18mai2012

Kinoen er i siget, men bør oppgraderes til 3D

Leder | 2. desember 2011

ARKIVFOTO: Adrian SellstrømARKIVFOTO: Adrian Sellstrøm

Ordfører Erik Unaas skriver på sin Facebookside at kinoen på Festiviteten i november hadde en fremgang i besøkstall på hele 508 % sammenlignet med samme periode i fjor.

Nye krefter i kinoen har virkelig fått kinoen i siget. Vi håper at økningen i besøkstallet holder seg oppe, så vi ikke risikerer å miste kinotilbudet i kommunen.

Men politikerne bør snarest bevilge midler til oppgradering til 3D så vi ikke havner i bakleksa. Nabokinoer som Askim og Rakkestad har 3D på sine kinoer, og det er uforståelig at dette ikke kom på plass da kinoen ble digitalisert for under et år siden.

MysenPosten

MysenPosten er en lokal nettavis for Eidsberg/Mysen, startet i 2010.

Utgiver: NewsLink | Ansvarlig redaktør: Adrian Sellstrøm
ISSN: 1892-7181 | Copyright © 2010-2012

TIPS: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.